تاسیس وبلاگ

سلام به تمامی دوستداران هدیه تهرانی عزیز

من یاسمن یکی از طرفداران همیشگی ستاره همیشه ماندگار سینمای ایران هدیه تهرانی هستم

این وبلاگ به مناسبت بازگشت دوباره هدیـــــــــــــــــه تهرانـــــــی به سینما راه اندازی کردم

تا اخرین خبرها رو از هدیـــــــــــــــــــــــــــه تهرانــــــــــــــــــی در این وبلاگ گزارش بدم

امیدوارم راضی باشید

 

13 روز به آغاز جشنواره‌ي فيلم فجر

 

 در حاليكه 13 روز به آغاز جشنواره‌ي فيلم فجر باقي است، از ميان 26 فيلم راه‌يافته به بخش‌مسابقه‌ بيش از 10 فيلم آماده نمايش هستند و ساير فيلم‌ها آخرين مراحل آماده‌سازي را سپري مي‌كنند.

به گزارش خبرنگار سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، از ميان فيلم‌هاي آماده نمايش مي‌توان به «پرواز مرغابي‌ها» (علي شاه‌حاتمي)، «به رنگ ارغوان» (ابراهيم حاتمي‌كيا)، «ترانه كوچك من» (مسعود كرامتي)، «تسويه حساب» (تهمينه ميلاني)، «خواب‌هاي دنباله‌دار» (پوران درخشنده)، «صبح روز هفتم»(مسعود اطيابي) و «ملك سليمان» (شهريار بحراني) اشاره كرد كه بعضي از آنها زمان توليد‌شان به سال‌ها قبل و بعضي ديگر به زمان برپايي جشنواره‌ي فيلم كودك بر مي‌گردد.

فيلم «آل» (بهرام بهراميان) در مرحله‌ي قطع نگاتيو قرار دارد و تا 8 بهمن‌ماه در 97 دقيقه آماده‌ي نمايش مي‌شود، «آناهيتا» (عزيز‌اله حميد‌نژاد) هم در مرحله‌ي قطع نگاتيو قرار دارد و طي 10 روز آينده اين فيلم هم در 100 دقيقه آماده نمايش خواهد شد.

«هفت دقيقه تا پاييز» (عليرضا اميني) همزمان مونتاژ و صدا‌گذاري مي‌شود و بنا به گفته‌ي تهيه‌كننده‌اش تا 6 بهمن در 95 دقيقه آماده مي‌شود.

«پرسه در مه» (بهرام توكلي) در مرحله‌ي ساخت تيتراژ و اپتيك قرار دارد و تا هفته‌ي آينده آماده خواهد شد.

«سنگ اول» (ابراهيم فروزش) در مراحل فني قرار دارد و كارگردانش زماني را براي آماده شدن كار مشخص نكرده است.

«شب واقعه» (شهرام اسدي) تا 30‌دي‌ماه آماده مي‌شود و «شكلات داغ» (حامد كلاهداري) هم در مراحل نهايي لابراتور قرار دارد و تا آخر دي‌ آماده‌سازي‌اش به پايان مي‌رسد.

«طبقه سوم» (بيژن ميرباقري) در مرحله‌ي صداگذاري قرار دارد و تا اول بهمن آماده مي‌شود.

تهيه‌كننده‌ي «كيفر» (حسن فتحي) هم از آماده‌شدن فيلم تا اوايل جشنواره طي 110 دقيقه خبر مي‌دهد. اين درحالي است كه حسن فتحي كارگردان فيلم علاقه‌مند نيست فيلم را با عجله‌ و شتابزده به جشنواره برساند.

«كيميا و خاك» (عباس رافعي) هفته‌ي آينده ميكس صدايش به پايان مي‌رسد و كار آماده نمايش مي‌شود.

«طهران تهران» (مهدي‌ كرم‌پورو داريوش مهرجويي) آخرين مراحل فني را طي مي‌كند و بنا به گفته‌ي تهيه‌كننده‌اش پس از حل مشكلات مالي، فيلم تا اوايل جشنواره آماده مي‌شود.

«چهل‌ سالگي» عليرضا رييسيان تنها فيلم متوقف در اين رو‌زها است كه بنا به گفته‌ي كارگردانش در مرحله‌ي ميكس قرار دارد و در صورت حل مشكلات مالي تا زمان جشنواره آماده خواهد شد.

دو فيلم «طلا و مس» (همايون اسعديان) و «عصر روز دهم» (مجتبي راعي) هم در آخرين مراحل فني قرار دارند كه تا زمان برپايي جشنواره آماده مي‌شوند.

«بيداري روياها»(محمدعلي باشه‌آهنگر) نيز با آماده‌شدن موسيقي‌اش تا اوايل بهمن در 94 دقيقه آماده نمايش خواهد شد.  

منبع: ایسنا

پشت صحنه هفت دقیقه تا پاییز

بعد از سال‌ها دوري از سينما، هديه تهراني به يكباره خبرساز شد.

اين نمايشگاه كه ميزبان اسفنديار رحيم‌مشايي به عنوان خريدار گرانترين عكس نمايشگاه (حدود 4 ميليون تومان) بود، پايان يافت. حالا هديه تهراني با خاطرات خوب و بد اين نمايشگاه پس از سال‌ها دوري از سينما، جلو دوربين مي‌رود تا در فيلمي از عليرضا اميني بازي كند. فيلمي كه «7 دقيقه تا پاييز» نام دارد.

دقت كرديد اين روزها يوسف‌آباد تهران در ادب و سينما نقش پيدا كرده است؟ از يك طرف كتاب «يوسف‌آباد خيابان سي و سوم» به بازار آمده و از طرف ديگر لوكيشن فيلم «هفت دقيقه تا پاييز» در همين محل است. گذشته از شوخي، اين روزها براي خيلي‌ها عجيب بود كه سرانجام هديه تهراني قبول كرد دوباره در فيلمي بازي كند آن هم بعد از 4 سال. خيلي‌ها اين دوري را يك خداحافظي قلمداد كردند، اما خودش فقدان فيلمنامه خوب و سوژه‌هاي جذاب را دليل دوري‌اش از سينما مي‌دانست. انگار او ناگزير از اين انتخاب بوده است. حالا اين روزها او فيلمي را بازي مي‌كند با نام «هفت دقيقه تا پاييز.» آرايشگر است يا...؟ فرقي نمي‌كند. او و همسرش (محسن تنابنده) قرار است روايتگر داستاني باشند كه براي هر كسي يك جور پيش مي‌آيد. داستاني كه در هر خانه‌اي به هر حال رخ مي‌دهد. اين فيلم دوسال طول كشيد تا از مرحله پيش توليد به مرحله فيلمبرداري برسد.
چه سخته
همه مي‌دانيم فيلمسازي كار سختي است، اما شايد ندانيم چقدر سخت. البته اگر پشت صحنه فيلم‌ها را ببينيم، اين سختي را بيشتر و از نزديك حس مي‌كنيم. تا آنها را نبينيم نمي‌توانيم قبول كنيم كه حتي انداختن يك ماهي در يك چاه چقدر زمان مي‌برد. مثل فيلم آواز گنجشك‌ها. تا آنها را نبينيم باورمان نمي‌شود عبور يك مگس در لنز چقدر مشكل است. اين نكته در همه فيلم‌ها مطرح است؛ همان نكته‌اي كه بارها و بارها فراموش كرده‌ايم. حتي براي عبور پاهاي بازيگر در فيلم افراد زيادي مشغول كار هستند، در پشت و جلوي دوربين و ما چقدر آسان از كنار اين سختي مي‌گذريم.
براي يك واي
يكي از همين روزهاي سرد، ماشين بزرگ فيلمبرداري سر يكي از كوچه‌هاي يوسف‌آباد ايستاده است. طبقه دوم يك خانه. همه در حال حركت و اين طرف و آن طرف رفتن هستند، شبيه آماده شدن براي يك مراسم تولد. بادكنك روي زمين ريخته‌ و آويزهاي تزييني از در و ديوار آويزان شده‌اند. تابلوهاي مدرن در گوشه و كنار خانه به چشم مي‌آيند. رنگ ديوارها تيره و آفتاب هم در حال غروب است عوامل در حال حركت هستند. از جابه‌جايي دوربين تا تميز كردن خاك‌هاي روي زمين و آينه. يك پارچه سياه، مي‌شود زيرانداز فيلمبردار. حصير جلوي ورودي در جابه‌جا مي‌شود. بادكنك‌ها تنظيم مي‌شوند و يكي از آنها بايد سر جايش بايستد در گوشه مبل به طوري كه دوربين آن را در كادر داشته باشد. چسب به كمك مي‌آيد.
چمدان آن گوشه است. پرده تنظيم مي‌شود. در مدت كوتاهي صحنه تنظيم مي‌شود. همه چيز كه آمده شد هديه تهراني را صدا مي‌كنند. هديه تهراني مي‌آيد بالا. سرد است، همه يا در حال كار هستند يا مي‌لرزند. او در گوشه‌اي مي‌ايستد. ساده لباس پوشيده است. منتظر مي‌ايستد. بعد چند نكته را به عليرضا اميني مي‌گويد؛ نكته‌هاي ريز، به اندازه سر سوزن.
صحنه آماده شده است. در عرض مدت كمي آن صحنه و فضاي شلوغ و پلوغ تبديل شده است به يك اتاق آماده برگزاري جشن، اما هنوز كامل نيست. پروژكتورها و نورها تنظيم مي‌شوند. نورها صحنه را روشن مي‌كنند. سيم‌هايي كه ديده مي‌شوند، لكه‌هايي كه گوشه و كنار هستند همه گرفته مي‌شوند. نگاه فيلمبردار از دوربين تنظيم مي‌شود. كارگردان هم پشت دوربين مي‌آيد. همه چيز تاييد مي‌شود. حالا نوبت به يك تمرين كوتاه مي‌رسد. حتي جاي پونز هم مشخص مي‌شود، شكل پونز كه كجا قرار گيرد؛ رو به بالا كه كاملا در لنز دوربين باشد. قرار است فقط پاهاي بازيگر در فيلم باشد. شال او هم طبق نظر منشي صحنه تغيير مي‌كند تا مثل صحنه قبل باشد. امتحاني مسير را مي‌رود، نكته ديگري به نظر مي‌رسد. طراح لباس وارد عمل مي‌شود. يك قيچي و يك مساله حل مي‌شود. همه آماده مي‌شوند تا نكته‌هاي آخر چك شوند. بازيگر حركت مي‌كند. پايش به پونزهاي ريخته‌شده مي‌خورد، مي‌افتد و مي‌گويد: «واي نيما.» تمام برداشت مورد قبول قرار مي‌گيرد. همه براي صحنه بعد آماده مي‌شوند. يك صحنه جدي‌تر و بيشتر. داخل اتاق و قبل از برگزاري مراسم. محسن تنابنده در نقش مرد خانواده است و بازي دارد. آن گوشه مي‌خندد و مي‌خنداند. براي بازيگرها چايي مي‌آورند. تهراني روي مبل نشسته و نكته‌ها را با كارگردان و ديگر عوامل چك مي‌كند. او نظرات خود را دارد. نكته‌هايي ريز كه از آنها نمي‌گذرد. او طراح هنري كار هم هست. صحنه بعدي شلوغ‌تر است و فضاي بيشتري را مي‌خواهد. اتاق به طور كامل در اختيار عوامل قرار مي‌گيرد. گوشه‌هاي ريز و درشت كار را چك مي‌كنند. نه سايه‌اي بايد در دوربين بيفتد و نه يك صداي كوچك. يك بار ديگر كار آغاز مي‌شود.
بازيگران و نقش‌ها
فيلمنامه نسبت به فيلمنامه قبلي كمي تغيير كرده است. كاراكترها، شرايط اجتماعي و طبقه زندگي آنها پايين تر آمده، سختي كار بيشتر شده است. به نظر مي‌رسد همه در اين روند نقش داشته‌اند و محسن تنابنده كمي بيشتر. او و عليرضا اميني بازنويسي و نوشتن دوباره فيلمنامه را بر عهده داشته‌اند. شايد به همين خاطر است كه محسن تنابنده بازي در فيلم ديگري را لغو كرده و روي اين فيلم تمركز كرده است.
اتوبان، حامد بهداد، استراحت، جشن تولد و جشن عروسي، لحظه‌هاي ديگر فيلم «هفت دقيقه تا پاييز» هستند.
حامد بهداد هميشه دوست دارد بازي او به شكلي ديده شود. به نظر مي‌رسد اين بار اين اتفاق نمي‌افتد. فضاي فيلم واقعي است و كمي خاص، اما طرز بازي گرفتن، كار كردن بر همان برداشت اول تكيه دارد. اميني هم مثل بسياري اعتقاد دارد كه برداشت اول حس بازيگر، بكرتر است. حالا او بايد بازي بهداد را كنترل كند. ديگر قرار نيست يك تعميركار با كلمات قلنبه سلمبه باشد، مثل «محاكمه در خيابان.»
حالا بايد منتظر ماند و ديد كه اين فيلم سرانجام چگونه از آب درمي‌‌آيد و در اكران چگونه جواب مي‌دهد؟ فعلا كه عوامل مشغول كارند
.
فروش فیلم شبانه تا امروز
 
دوهفته از زمان اکران شبانه میگذرد وتاامروز
 
فروش کل این فیلم ۳۳میلیون بوده است
 
عکسهایی از هدیــــــــــــــــــــه تهرانی در فیلم
 
شبـــــــــــــــــانه و هفت دقیقه تا پاییـــــــــز
 
 
 
هفت دقیقه تا پاییز
www.bia2pix.ir
 
 
www.bia2pix.ir
 
 
 
آخرين عكس‌ها و خبرها از فيلم جديد «عليرضا امينی» با حضور هدیه تهرانی و حامد بهداد
 
شبـــــــــــــــــــــــــانــــــــه
 
http://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gif
 http://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gif
http://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gif
 
http://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gif
http://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gif
http://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gif
 
http://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gifhttp://i31.tinypic.com/sq4coz.gif
 
 
توليد «تهران 1500» از مرز 60 درصد گذشت
 
تهران 2121

توليد انيميشن سينمايي «تهران 1500» به كارگرداني بهرام عظيمي از مرز 60 درصد گذشت تا طبق وعده قبلي مهرماه سال 89 آماده نمايش ‌شود.


هادي منبتي مدير پروژه «تهران 1500» در گفت‌و‌گو با خبرنگار سينمايي فارس در اين باره گفت: خوشبختانه روند توليد اين فيلم طبق برنامه‌ريزي‌ها پيش مي‌رود و تاكنون 60 درصد از كار به انجام رسيده است.
وي افزود: بخش دوبله، مدل‌سازي‌ بازيگران اصلي و 1500 آكساسوار فيلم كه شامل وسايل لوكيشن‌ها و وسايل صحنه بودند، به پايان رسيده و طراحي و مدل‌سازي 3 بعدي شده است.
منبتي از آماده‌سازي فصل اول تا چهارم اين پروژه خبر داد و گفت: تا قبل از جشنواره فيلم فجر، فصل اول تا چهارم اين فيلم را در يكي از پرديس‌هاي سينمايي به نمايش در مي‌آوريم كه پس از آن با اطمينان بيشتري ادامه كار را پيش بگيريم.
منبتي پيش از اين به فارس گفته بود كه اين فيلم در مهرماه سال 89 آماده نمايش مي‌شود و در نوروز سال 90 به اكران عمومي در خواهد آمد.
انيميشن «تهران 1500» اولين فيلم انيميشن سينمايي در ايران است كه در آن به جز صدا، از چهره بازيگران سينما و تلويزيون استفاده مي‌شود. تاكنون مراحل دوبله، موسيقي با كلام، مدل سازي، استوري بورد و طراحي شخصيت‌ها به پايان رسيده است.
فيلمنامه اين فيلم را اميرمسعود علمداري و بهرام عظيمي نوشته‌اند و تهيه‌كننده آن مؤسسه تصوير شهر وابسته به سازمان فرهنگي وهنري شهرداري تهران و مؤسسه نسل انديشه سبز است.
بازيگران اين فيلم هديه تهراني، بهرام رادان، مهران مديري، گوهر خيرانديش، مهتاب نصيرپور، حبيب رضايي ،حسام نواب صفوي و بازيگران استوري بورد: سيروس كهوري‌نژاد، امير كربلايي،الهام جعفر نژاد، زهرا اكرمي هستند.
داستان فيلم درباره پيرمردي 160 ساله به نام اكبرآقا است و زمان داستان 15 روز قبل از تحويل سال 1500 هجري شمسي است. در سال 1500 ربات‌ها در كنار مردم زندگي مي‌كنند.

عکسهایی از نمایشگاه عکس هدیه تهرانی

 

قرار بود مصاحبه اختصاصی مجله ایده ال با هدیه تهرانی که واسه نیمه اول دی ماه بود رو بزارم
 
اما متاسفانه هرجارفتم گفتن تموم شد سفارش دادم هرجور شده برام بیارن هر وقت به دستم رسید حتما دروبلاگ قرارمیدم
 
نظر تون رو راجب اولین آپ بگید
 
اگر ایده ای برای بهتر شدن دارید حتما بگید
 
 
 
+| نوشته شده در پنجشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۸۸ساعت 23:54 توسط Yasaman.R |